آریا بانو

آخرين مطالب

اجتماعي

تثبیت شاخص طلاق در کشور

آریا بانو - رئیس سازمان امور اجتماعی ضمن تاکید بر اصل قرار دادن گفتمان ازدواج و تحکیم خانواده در کشور، گفت: به دنبال این هستیم که با همکاری کنشگران و فعالان اجتماعی سازوکاری برای تقویت شاخص ازدواج در کشور فراهم کنیم.

آزارهای خیابانی مصداق خشونت علیه زنان

آریا بانو - تهران- برخی از صاحبنظران با اشاره به خلا های قانونی در حوزه خشونت علیه زنان از جمله آزار در محیط های عمومی معتقدند تصویب لایحه منع خشونت علیه زنان می تواند زمینه ارتقای امنیت و حضور زنان در عرصه های عمومی را بیش از پیش فراهم کند.

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان پس از 10 سال از مرحله تقنین به نظارت وارد شده است

آریا بانو - دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر منتظر ابلاغ نهایی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان هستیم، گفت: پس از 10 سال این لایحه از فرآیند تقنین به مرحله نظارت وارد شده است.

نقاشی هایی که از مرز محدودیت گذشتند

آریا بانو - تهران- «هنر فراتر از محدودیت ها» نام نمایشگاه نقاشی است که حاصل تلاش گروهی از هنرمندان توان یاب است. هنرمندانی که روی بوم نقاشی جمله معلولیت محدودیت نیست را با رنگ و قلم مو مشق کرده اند.

ترکان: بیشتر از دو دهک مردم در معرض آسیب پذیری هستند

آریا بانو - تهران- رئیس هیات عامل شستا گفت: تا پیش از این، دو دهک از جمعیت ایران آسیب‌پذیر بود اما به دلیل شوک‌های اقتصادی و شرایط اجتماعی ناشی از آن، وضعیت به گونه‌ای است که بیشتر از دو دهک از افراد جامعه در معرض آسیب‌پذیری هستند.

48 درصد سالمندان تحت پوشش هیچ صندوق بیمه‌ای نیستند

آریا بانو - تهران- مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: آمارها نشان می دهد در حال حاضر حدود 7.5 تا 9 میلیون سالمند در ایران زندگی می‌کنند که 48 درصد آنها تحت پوشش هیچ صندوق بیمه‌ای نیستند.

بیش از دو دهک جامعه امروز در معرض آسیب قرار گرفته‌اند

آریا بانو - رئیس هیئت مدیره شستا با بیان اینکه تامین اجتماعی پوشش 42 میلیون نفر را بر عهده دارد، گفت: بار عمده بیمه ای بر عهده وزارت رفاه است. اگر بیمه گری به درستی صورت گیرد، درمانگری آسان‌تر خواهد شد. وزارت بهداشت درمانگری گرانتری دارد و شاید نظامات تامین اجتماعی بتواند بار درمانگری را سبک تر کرده و با بیمه گری آرامش بیشتری به جامعه تزریق کند.

یک مورد اعتراض کارگری در 2 سال اخیر نداشتیم

آریا بانو - مدیرعامل سابق شستا با بیان اینکه در دوره ما یک مورد نارضایتی و اعتراض کارگری نداشتیم، گفت: تعدادی از شرکت ها زیان ده بودند که کمیته ای تشکیل دادیم و امروز شرکت چوکا و پارس الکترونیک به سوددهی رسیده‌اند.

باید نگاه به ‌شستا تغییر کند

آریا بانو - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) بر توجه به سلامت اداری و مبارزه با فساد تاکید کرد و گفت: بخشی از اظهارات درباره شستا نابحق و به نوعی کم لطفی است. احیای برندینگ شستا را نیز مدنظر داریم. متاسفانه در فضای رسانه‌ای هر فساد و ناکارآمدی با اسم شستا همراه شده که درست نیست و باید این نگاه را اصلاح کنیم.

شریعتمداری: دعوای حیدری نعمتی با وزارت بهداشت نداریم

آریا بانو - وزیر رفاه با بیان اینکه در راستای شفافیت قدم برداشته شده اما قدم اولیه بوده است، گفت: اسامی افراد چندشغله و بازنشسته و امثالهم اعلام شده است. باید توجه کرد که با مدیر پروازی نمی‌توان شرکتی را اداره کرد. پای تغییرات ایستاده ایم و به دنبال کاهش هزینه های غیرضروری و صیانت از امانتی هستیم که به ما سپرده شده است.

مدیرعامل شستا: "شستا" را از گذشتگان به ارث نبرده‌ایم

آریا بانو - مدیرعامل شستا درباره حواشی شستا گفت: حتما اینطور نیست. مجموعه‌ای از هولدینگ‌ها در حوزه‌های مختلف در شستا متمرکز است و گستردگی در تمامی کشور دارد و مواقعی این گمان ایجاد می‌شود که تعدد پیگیری‌ها به معنای سهم خواهی است اما اینطور نیست.

جزییات سبد مصرفی عراقی ها

آریا بانو - بغداد – ایرنا – یک بررسی آماری جدید که وزارت برنامه ریزی عراق با مشارکت مرکز آمار اقلیم کردستان عراق و همکاری بانک جهانی با هدف سنجش فقر در این کشور انجام داده حاکیست که اولویت سبد مصرفی خانواده های عراق مواد غذایی است.

خودمراقبتی و نقش والدین در مقابله با سوء استفاده جنسی از کودکان

آریا بانو - تهران - سوء استفاده جنسی از کودکان در دنیا، متاسفانه هر روز، همیشه و در همه حال رخ داده و اگر کسی این ادعا را کند که جامعه اش بری از این معضل است، قطع یقین، یا اشتباه فکر می کند یا دچار خوش باوری است و به همین دلیل مبحث پیشگیری و `خودمراقبتی` اهمیت دوچندان می یابد.

آزار جنسی موجب پرخاشگری، انزوا یا ترس کودکان می شود

آریا بانو - تهران- فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: پنهان کاری آزار جنسی عواقب خطرناکی دارد. والدین باید نشانه های آزار جنسی کودکان را بشناسند. ترس، خشم، پرخاشگری، انزوا، افت تحصیلی و عفونت می تواند از علایم این نوع آزار علیه کودکان باشد.

تنبیه دانش آموزان در آینده نتیجه معکوس دارد

آریا بانو - تهران- تنبیه دانش‌آموزان نشانگر ضعف و درماندگی افرادی است که در فهم اقتضائات دوران کودکی و رفتار صحیح با آنها ناتوان هستند. دانش آموزانی که در مدارس تنبیه می شوند در آینده می توانند تنبیه کنندگان دیگران شوند و همیشه با خشونت و پرخاشگری به اهداف خود برسند و این موضوع تاثیر بسزایی در بُعد روحی و جسمی آنان می گذارد.

بانوان با 55 سال سن بازنشسته می شوند

آریا بانو - تهران- مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی شرایط بازنشستگی بانوان در این سازمان را اعلام کرد و گفت: زنان شاغل دارای 55 سال سن در صورت داشتن 20 سال سابقه کار می توانند بازنشسته شوند.

استفاده از لباس «ایرانی» در جامعه تقویت شود

آریا بانو - درحالی‌که معصومه ابتکار- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده - درباره پوشیدن لباس‌های سنتی- فرهنگی اقوام ایرانی معتقد است که باید افراد داوطلبانه و با رضایت خاطر به سمت پوشیدن لباس‌های اقوام مختلف در مدارس، دانشگاه‌ها و دیگر مراکزسوق پیدا کنند و در این زمینه پیشقدم شوند، یک جامعه‌شناس می‌گوید که لباس ملموس‌ترین بخش فرهنگ هر قومیت است. لذا باید استفاده از مد و لباس ایرانی در جامعه میان مردم تشویق و تقویت شود.

ترکش افزایش قیمت خودرو برتن مددجویان کمیته امداد

آریا بانو - با وجود آمادگی کمیته امداد برای ادامه طرح واگذاری وانت به منظور اشتغال‌زایی و خودکفایی مددجویان با پرداخت 90 درصد قیمت خودرو در قالب وام، خودروسازان به دلیل افزایش قیمت خودرو تمایلی به ادامه طرح مذکور که سال گذشته کلید خورد ندارند.

دختران بازمانده از تحصیل در 5 استان شناسایی می شوند

آریا بانو - تهران- مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: در انجام یک پروژه مشارکتی با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، دختران بازمانده از تحصیل در پنج استان کشور شناسایی می شوند.

مصرف مشروب به سنین مدرسه رسیده است

آریا بانو - رییس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: کم‌کردن تقاضا در مواردی مانند موادمخدر و مشروبات الکلی اهمیت دارد چرا که متأسفانه آسیب‌ها به سنین مدرسه رسیده و این زنگ خطر است.

تنها 3 درصد معتادان قیافه تابلو دارند!

آریا بانو - یک درمانگر و پژوهشگر اعتیاد گفت: تنها 3درصد از معتادان، اعتیادشان از روی ظاهر و صورت‌شان قابل تشخیص است.

جوانان مسیر الگوی پیشرفت را هموار می کنند

آریا بانو - تهران- استاد جامعه شناسی دانشگاه الزهرا گفت: توجه به نقش جوانان در تحقق مسیر الگوی پیشرفت ایرانی، اسلامی ضروری است و باید صدای جوانان در مراحل مختلف شنیده شود.

تردد نابینایان در خیابان ها ایمن نیست

آریا بانو - تهران- مدیرعامل شبکه نابینایان و انجمن باور گفت: نابینایان به علت عدم مناسب سازی خیابان ها و معابر با انواع خطرات روبه رو هستند و تردد آنان در خیابان ها ایمن نیست.

پرس‌وجوی پیامکی، طرح دولت برای حذف فقر آموزشی

آریا بانو - بازماندگی از تحصیل از آن دسته موضوعاتی است که به نظر می‌رسد هنوز متولی مشخص و کمیته منسجم و واحدی برای پیگیری و رفع آن در کشور وجود ندارد البته هر از چند گاهی در این میان اقدامات خوبی صورت می‌گیرد.

زنان با رعایت موازین شرعی وارد صحنه های اجتماعی شوند

آریا بانو - شهرری- نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند، گفت که این قشر باید با رعایت موازین شرعی در عرصه های اقتصادی و اجتماعی نقش آفرینی کند.

فتاح: چرا برخی مسئولان اصل انقلابی خود را فراموش می‌کنند؟

آریا بانو - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه سال گذشته 100 درصد اعتبارات این نهاد جذب شده است، از پرداخت بیش از 2 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان این نهاد حمایتی در کشور خبر داد.

فقیر شدن سالی 100 میلیون نفر در جهان به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های سلامت

آریا بانو - دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت نخستین گرامی داشت "روز جهانی پوشش سلامت"، 12 دسامبر 2018 برابر با 21 آذر ماه جاری گفت: هر سال 100 میلیون انسان فقیر می‌شوند چرا که هزینه‌های مراقبت و سلامت بیشتر از آن چیزی است که توان پرداخت آن را دارند.

بابای عسل امشب به خانه می رود

آریا بانو - تهران- پس از سه سال چشم انتظاری امشب بابای عسل کیک تولدش را به محض خروج از زندان اوین می خرد و با خود به خانه می برد.

رییس جدید بهزیستی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

آریا بانو - با انتخاب انوشیروان محسنی بندپی به عنوان استاندار تهران، سکان سازمان بهزیستی بزودی به فرد دیگری واگذار می‌شود، سازمانی که متولی پرداختن به مسائل آسیب‌پذیرترین و ضعیف‌ترین اقشار جامعه است.

اقدام جهانی برای دستیابی مهاجران به "پوشش سلامت همگانی"

آریا بانو - در 12 دسامبر سال جاری میلادی (2018)، مصادف با "روز جهانی پوشش سلامت همگانی"، سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) و سایر شرکای جهانی آن تلاش‌های خود را برای اطمینان از این که پوشش سلامت همگانی در واقعیت تحقق یابد، ارتقا می‌دهند.

وضعیت بحرانیِ "برنامه جهانیِ کاهش آسیب"

آریا بانو - نتایج گزارش "وضعیت جهانی کاهش آسیب" حاکی از آن است که بودجه جهانی برای اجرایی کردن "برنامه کاهش آسیب" در شرایط بحرانی قرار دارد.

کمپین تامین لباس گرم برای دانش آموزان کم برخوردار آغاز شد

آریا بانو - تهران- رئیس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور از آغاز کمپین تامین لباس گرم برای دانش آموزان کم برخوردار موسوم به کمپین «زمستانه» خبر داد و گفت: مردم می توانند کمک های نقدی و غیرنقدی خود را از روش های گوناگون در اختیار بهزیستی قرار دهند.

سنگینی بار خشونت اقتصادی بر دوش زنان

آریا بانو - تهران- زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه همواره نقش بسزایی در رشد و توسعه کشور ایفا کرده اند اما در این راه خصوصا در زمینه ورود به بازار کار و اشتغال، برخی اوقات به دلایل مختلف با خشونت اقتصادی نیز مواجه بوده اند.

اصلاح قانون مهمترین ابزار منع خشونت است

آریا بانو - اصلاح قوانین و فرهنگسازی در جامعه، دو اصل محوری‌ای بود که در نشست « هم‌اندیشی صلح و منع خشونت علیه زنان» برای ارتقای حقوق زنان در جامعه بر آن تاکید شد.

راهی برای جلوگیری از جراحی‌های زیبایی غیرضروری

آریا بانو - یافته‌های یک پژوهش گویای آن است که زنانی که جراحی‌های زیبایی انجام داده‌اند از سرمایه‌های فرهنگی کمتری برخوردار هستند. برای جلوگیری از جراحی‌های زیبایی بیمارگونه، باید سرمایه‌های فرهنگی را افزایش داد.

گفت‌وگو با کارتن‌خوابی که می‌توانست امام‌جماعت مسجد باشد

آریا بانو - کنار یکی از ستون‌های بزرگ‌ترین پل عابرپیاده تهران یعنی «میدان رسالت» که دید چندانی برای مردم رهگذر ندارد، یک کارتن‌خواب زندگی می‌کند. تعداد کارتن‌خواب‌های این محدوده زیاد است اما داستان او کمی متفاوت‌تر به نظر می‌رسد.

19 درصد دختران از متوسطه دوم ترک تحصیل می کنند

آریا بانو - بجنورد- مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: پوشش تحصیلی دختران در مقطع متوسطه دوم، 81 درصد است و 19 درصد آنان در این مقطع ترک تحصیل می کنند.

زنان بیشتر مورد خشونت قرار می‌گیرند

آریا بانو - دستیار حقوق شهروندی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: زنان در جامعه بشری بیشتر مورد خشونت قرار می‌گیرند.

لایحه تامین امنیت زنان توسط 18 قاضی بررسی شده است

آریا بانو - مشاور امور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده با اشاره به لایحه تامین امنیت زنان گفت: یکی از اتهامات به این لایحه غرب گرایی بوده است اما باید در این زمینه توجه کنیم که اگر دانشی در غرب وجود دارد باید با استفاده از بومی سازی از آن استفاده کنیم اما لازم به ذکر است که این لایحه در ایران نوشته شده و توسط 18 قاضی مورد بررسی قرار گرفته است.

ممنوعیت تردد کامیون در منطقه 2 تهران/عرضه آجیل یلدا با تخفیف در میادین میوه‌وتره‌بار

آریا بانو - "تردد کامیون در 2 منطقه تهران ممنوع شد، واکنش پلیس به پیشنهاد تعیین نرخ سوخت بر حسب نوع رانندگی، افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای تهران، فعالیت 150 مرکز ترک الکل در کشور، تبلیغ کلیه‌فروشی؛ ممنوع!، توزیع گوشت منجمد با کارت ملی در میادین میوه و تره‌بار و کارت‌های ملی قدیمی تنها تا پایان سال اعتبار دارند" از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت مخالفان زیادی داشت

آریا بانو - تهران- مشاور امور پارلمانی و حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت که در کمیسیون دولت مورد بررسی قرار گرفته و در قوه قضاییه معطل مانده است، مخالفان زیادی داشت.

برنامه مدونی برای مقابله با خشونت در مدارس نداریم

آریا بانو - تهران- یک استاد حقوق خانواده گفت: همه نوع خشونت را در مدارس مشاهده می کنیم و این درحالی است که برنامه مدون و کاملی در وزارت آموزش و پرورش برای مقابله با این مساله نداریم.

لایحه تامین امنیت زنان منتظر تصویب قوه قضاییه است

آریا بانو - تهران- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: منتظر تصویب لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت در قوه قضاییه هستیم؛ برخی جریانات این مسیرها را کند می کنند، اما ما موضوع را پیگیری می کنیم و امیدواریم این لایحه به زودی از سوی قوه قضاییه به دولت برگردانده شود.

نگران مواد حذف شده لایحه امنیت زنان در قوه قضاییه هستیم

آریا بانو - تهران- دبیر کل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان گفت: لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت 92 ماده داشت که اکنون به 52 ماده رسیده و اخیرا مدیرکل تدوین لوایح قوه قضاییه نیز مواد این لایحه را 5٠ ماده عنوان کرده است. نگران این موضوع هستیم که چه موادی از آن در قوه قضاییه حذف شده است.

منتظر ابلاغ نهایی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان هستیم

آریا بانو - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اظهارکرد: برخی ایرادات جزیی از سوی شورای نگهبان به این لایحه وجود داشت که توسط مجلس برطرف شد و درحال حاضر منتظر ابلاغ نهایی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان هستیم.

کاهش میزان سلامت دختران طی 15 سال گذشته

آریا بانو - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مطالعاتی که درباره دختران انجام شده نشان می‌دهد که ظرفیت حیاتی و سلامتی آنان در 15 سال گذشته 11 درصد کاهش یافته است، گفت: این موضوع به دلیل کمبود فضا و تحرک لازم است البته در مورد پسران نیز همین‌گونه است.

نهادی خاص برخی نمایندگان را به مخالفت با کودک همسری فراخواند

آریا بانو - تهران- پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی نمایندگان فراکسیون ولایی که حامی طرح کودک همسری بودند بعد از حمله ها به این طرح از نظر خود برگشته اند. به نظر می رسد از یک نهاد خاص به این نمایندگان اعلام کرده اند که با طرح کودک همسری مخالفت کنند.

یونیسف: صدها هزار کودک آواره عراقی در معرض سرمازدگی هستند

آریا بانو - بغداد - سازمان صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد: جان صدها هزار کودک آواره عراقی در معرض خطر سرمازدگی و عواقب ناشی از کاهش شدید دما و جاری شدن سیل در این کشور قرار دارد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس: با وزیران جدید اتمام حجت کردیم

آریا بانو - تهران- رئیس فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست این فراکسیون با چهار وزیر جدید دولت، پیش از جلسات رای اعتماد، در خصوص به کارگیری زنان توانمند در عرصه های مدیریتی این وزارتخانه ها، اتمام حجت کردیم.

همسرانی از وحشت مرگ، فریاد می کشند

آریا بانو - تهران- شاید دیگر صدای جیغ زنان و فریادهای مردان، ترسیده از مرگ در خانه تکراری یا عادی شده است. خشونت هست حتی اگر کم باشد. هستند مردان و زنانی که در رویایشان همسرانی را به تصویر می کشند که از وحشت مرگ، فریاد می زنند.

سالانه 4هزار نفر درکشور براثر مصرف مواد مخدر می میرند

آریا بانو - تبریز - معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه نگرش مثبت به مصرف مواد مخدر در کشور در حدود 27 درصد که رقم بالایی است، گفت: سالانه 4 هزار نفر در کشور در اثر سوءمصرف مواد مخدر می میرند.

فعالیت 150 مرکز ترک الکل در کشور/ لزوم ادغام مراکز ترک الکل و اعتیاد

آریا بانو - سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه الکل هم مثل سایر مواد مخدر اعتیاد آور است اما درمان دارد، گفت: اگرچه درمان الکل در چارچوب و حیطه کاری ستاد مبارزه با مواد مخدر نیست، اما در بسیاری از کشورهای جهان سیگار، الکل و سایر مواد اعتیادآور در یک جا مدیربت می‌شوند.

وقتی زیبایی به گوش‌های الاغی ختم می‌شود!

آریا بانو - این روزها که از هر گوشه و کنار خبری از کسادی بازار، کاهش قدرت خرید مردم، کم شدن مشتریان کالاهای تولیدی و آشفتگی در وضعیت معیشتی مردم شنیده می‌شود، حق داریم از داغ بودن بازار جراحی‌های زبیایی تعجب کنیم.

کشمکش والدین و کودکانی که نادیده گرفته می‌شوند

آریا بانو - ‌یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: ‌کودکان طلاق به شدت نیازمند حفظ ارتباط با پدر و مادر خود هستند ‌و حذف اجباری یکی از انها توسط والد دیگر نوعی "کودک ازاری "محسوب می شود.

هفتمین نشان «سلامت اجتماعی» به واعظ مهدوی اعطاء شد

آریا بانو - رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با اشاره به شعار سال ٢٠١٩ انجمن جهانی مددکاری اجتماعی درباره «ترویج اهمیت روابط انسانی»، از اعطای نشان سلامت اجتماعی به محمدرضا واعظ مهدوی خبر داد.

انتقاد از «حلقه دوم طرح ترافیک»

آریا بانو - درآمدزایی مهمترین هدف شهرداری تهران از حذف طرح زوج و فرد، راه‌اندازی اتاق اسباب‌بازی در مدارس، زیرمیزی در اعمال زیبایی و سزارین، درخواست بهزیستی برای نظارت بر «فشافویه»، انتشار اطلاعات؛ راه تحقق شفافیت، بخشی از مهمترین اخبار اداره اجتماعی در روز دوشنبه (19 آذرماه) است.

تهیه لباس و لوازم‌التحریر برای کودکان کم‌برخوردار در پویش «لبخند مهربانی»

آریا بانو - معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جمع‌آوری 340 میلیون تومان کمک غیرنقدی به پویش ملی «لبخند مهربانی» برای تهیه لوازم التحریر دانش‌آموزان کم برخوردار گفت: 2 میلیون تومان نیز کمک‌های غیرنقدی به این پویش انجام شده است.

حقوق بشر در گذر تاریخ- مرتضی قهرمانی*

آریا بانو - مساله نقض حقوق بشر و تجاوز به حقوق و آزادی های اساسی انسان، به ویژه از سوی دولتها و قدرتهای حاکم نسبت به افراد تحت حکومتشان و راه حل های موثر برای جلوگیری از این وضع و تضمین حمایت از حقوق افراد، یکی از نگرانی ها و دغدغه های مهم نظام بین المللی امروز است.

دادگاه های درمان مدار معتادان باید تقویت شوند

آریا بانو - تهران- رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: الگوی دادگاه های «درمان مدار» که با همکاری قوه قضاییه در 6 استان کشور اجرا می شود، لازم است به منظور کمک به ترک اعتیاد و توانمندسازی همزمان معتادان تقویت شود.

سرانه 15 هزار تومانی نگهداری معتادان متجاهر کفایت نمی کند

آریا بانو - تهران- معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با توجه به افزایش نرخ تورم، اعتبار سرانه 12 تا 15 هزار تومانی برای هر معتاد متجاهر در مراکز نگهداری کفایت نمی کند و این سرانه باید بازنگری و کارشناسی شود.

درمان اعتیاد به گُل کار راحتی نیست

آریا بانو - «تبلیغات صورت گرفته درباره این که گُل اعتیادآور نیست، دروغی بسیار بزرگ است ؛چرا که این ماده مخدر وابستگی دارد و وابستگی‌های روانی و تخریب‌های مغزی آن بسیار قابل توجه است به همین علت درمان افراد معتاد کار آسان و راحتی نیست.»

ظرفیتی برای پذیرش و درمان معتادان داوطلب نداریم

آریا بانو - سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر اینکه صدور مجوز و نظارت بر مراکز ماده 16 نگهداری از معتادان متجاهر بر عهده سازمان بهزیستی است، گفت: 70 درصد معتادان پذیرش شده در مراکز ماده 16 مصداق معتاد متجاهر نیستند و این در حالیست که ظرفیت کافی برای درمان معتادان داوطلب وجود ندارد.

درخواست بهزیستی برای نظارت بر «فشافویه»

آریا بانو - معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه وظیفه نظارت بر مراکز ماده 16 در نگهداری از معتادان متجاهر بر عهده سازمان بهزیستی است، نسبت به عدم نظارت سازمان بهزیستی در مرکز فشافویه انتقاد کرد و گفت: بارها برای نظارت بر این زندان درخواست دادیم اما با وجود داشتن مسئولیت تاکنون موفق نشدیم تا بر این مرکز نظارت داشته باشیم.

گلایه مردم از تردد معتادان متجاهر در شهر

آریا بانو - معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر نسبت به کمبود ظرفیت برای نگهداری از معتادان متجاهر در شهر تهران انتقاد کرد.

توجه زیاد به تک فرزندها آنان را وابسته می کند

آریا بانو - تهران- فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: در بسیاری از موارد بچه های تک فرزند نسبت به چند فرزندی ها مسئولیت پذیرترند و در صورت مواجهه با اتفاقات ناگوار خانواده احساس افسردگی، سرخوردگی و در برخی مواقع احساس گناه می کنند اما والدین نباید با توجه زیاد آنان را وابسته کنند.

توزیع 120 نوبت غذای گرم در مهدهای مناطق حاشیه‌ای

آریا بانو - مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از توزیع 120 نوبت غذای گرم در مهدهای کودک مناطق حاشیه‌ای و روستا-مهدها خبر داد و گفت: بنا به گفته دفتر تغذیه وزارت بهداشت با انجام این طرح، 50 درصد از مشکل سوء تغذیه کودکان این مناطق کاهش یافته است.

و باز هم یک عروس 13 ساله!

آریا بانو - هنوز بازی با عروسک‌هایش به پایان نرسیده بود که جهت بردن چای برای مهمان‌ها او را صدا زدند؛ هنوز گیج و پریشان بود و نمی‌دانست دقیقا چه کاری باید انجام دهد و مهمان‌ها چه کسانی هستند.

از فعالیت مجدد گشت‌های نامحسوس رانندگی تا شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

آریا بانو - اضافه شدن 1000 دستگاه دیالیز برای بیماران کلیوی تا پایان سال، راه‌اندازی رادیو ویژه سرویس مدارس، روزشمار برای پایان یک معافیت سربازی و...از جمله اخبار اجتماعی ایسنا در هجدهم آذر ماه بود.

وقتی برای یک پسر 13 ساله خواستگاری رفتند!

آریا بانو - هنوز بازی با عروسک‌هایش به پایان نرسیده بود که جهت بردن چای برای مهمان‌ها او را صدا زدند؛ هنوز گیج و پریشان بود و نمی‌دانست دقیقا چه کاری باید انجام دهد و مهمان‌ها چه کسانی هستند.

عوارض گستردن چتر امنیتی بر سر مشکلات اجتماعی

آریا بانو - استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران گفت: آسیب اجتماعی اعتیاد، به تمام محیط‌های خانوادگی، اجتماعی، فرهنگی و غیره نفوذ یافته و در حال نابودی سلامت جسم و روان انسان‌ها است.

مدیرعامل جدید شستا منصوب شد

آریا بانو - مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) منصوب و معرفی شد.

120 کودکی که در ماکو گرسنه‌اند

آریا بانو - رئیس کمیته امداد ماکو گفت: 120 کودک دچار سوء تغذیه در شهرستان شناسایی شده است.

طرح واگذاری 50 هزار واحد مسکن مهر به مددجویان امداد کلید خورد

آریا بانو - مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با تاکید بر عزم این نهاد برای شکستن صف مسکن در سال 98 گفت: با توافق کمیته امداد و وزارت راه و شهرسازی، طرح واگذاری 50 هزار واحد مسکن مهر به مددجویان به زودی عملیاتی می‌شود.

دستورالعمل شهرهای دوستدار کودک برای اجرا ابلاغ شد

آریا بانو - تهران- معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: دستورالعمل شهرهای دوستدار کودک از سوی این سازمان تهیه و برای اجرا به استانداری ها و شهرداری ها ابلاغ شد.

مثبت و منفی های مهریه های بالا و پایین

آریا بانو - زنجان - مهریه پشتوانه ای برای خانم هاست که اگر شکل منطقی و درست آن تعیین شود، می تواند پایداری زندگی زوجین را رقم بزند اما گاهی کارکرد منفی آن خودنمایی می کند، لذا ایرنای مرکز زنجان در میزگردی به بررسی معضلات مهریه های بالا و منطقی ترین روش تعیین این پشتوانه پرداخته است.

میزان طلاق کاهش یافته است

آریا بانو - تهران- رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: میزان طلاق به ازای هر هزار زن متأهل طی 3 تا 4 سال اخیر ثابت مانده و حتی دو دهم هم کاهش یافته است.

سایه سنگین سکوت در خانواده های ایرانی و عواقب آن

آریا بانو - قزوین - روزگاری نه چندان دور خانه خلوت و ساکت برای خانواده های ایرانی آرزو بود اما در دهه اخیر بر اثر تغییر و تحولات شتابان اجتماعی، خیلی از خانواده ها به دلیل عدم گفت وگو میان خود قربانی سکوتی طولانی شده اند که این موضوع آسیب های زیادی را به این نهاد وارد کرده است.

دیگران را بپذیریم

آریا بانو - تهران- دیگری سازی نکنیم، تفاوت ها را ارزش ببینیم و افراد را همان طور که هستند بپذیریم. با آموزش اطلاعات درست به فرزندانمان یاد بدهیم، افراد متفاوت از خود را بپذیرند، به آنها احترام بگذارند و در کنار هم از زندگی لذت ببرند.

ساير مطالب

نشست تخصصی بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت

«مدیریت مصرف» پوستینی نو بر تن «توزیع تریاک دولتی»

«ترویج اهمیت روابط انسانی» شعار روز جهانی مددکاری اجتماعی در سال 2019

مرگ روزانه 10 نفر در کانادا به دلیل اوردوز

نداشتن تریبون رسمی عامل باورهای غلط درباره موسیقی راک است

دنیا، دستِ دار و دسته پسرها نیست

دستگاه ها گزارش 3ماهه در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی ارائه دهند

موقعیت زنان در عرصه اجتماعی هنوز مطلوب نیست

روایتی از زندگی یک عروس و داماد 13 ساله

فضای مناسبی برای بیان انتقاد و ایده مردم فراهم نکنیم، زمینه ناامنی فراهم می‌شود

آماری از نخبه‌های دانشگاهی کمیته‌امداد

داستان‌های افسانه‌ای کودکان و نظر والدین در مورد آنها

حضور آقای وزیر در تولد20 سالگی ایسنا و درخواستش از رسانه‌ ملی

دنیا به دنبال گفتمان انسان ساز است

موفقیتی بالاتر از تربیت فرزند نیست

امارات نیمی از کرسی‌های پارلمان را به زنان اختصاص می‌دهد

محدودیت‌های ورود خانوارهای جدید به کمیته امداد حذف شد

بهره‌برداری از فاز 3 پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس؛ به زودی

توانمندسازی زنان از اولویت های برنامه ششم توسعه است

چرا حقوق زنان را قطره چکانی می‌دهند؟

آقای زیبایی نژاد و امور زنان

اینجا کسی جواب مثبت نمی‌خواهد!

دسترسی کودکان کار به غذای با ارزش سخت شده است

ابتکار وارد ایلام شد

تصورات اشتباه درباره «گل»، دومین مخدر شایع در کشور

نقش زنان در اقتصاد کشور بیشتر از آمارهای ارائه شده است

جست‌وجوی گمشدگان ایدز در پاتوق «هرندی»

اجرای «بیمه تکمیلی انفرادی» آتیه سازان حافظ تا پایان سال جاری

لایحه تامین امنیت، بیشترین نگاه حمایتی را به زنان دارد

حل مناقشه زیرگذر چهارراه ولیعصر در دستان مرد همسایه!

خانواده‌های ایرانی روزی نیم ساعت گفت‌وگوی چهره به چهره دارند

بیشتر معلولیت ها با مشاوره پیش از فرزندآوری قابل پیشگیری است

مشکلات کودکان بعد از ترخیص از مراکز نگهداری شبانه‌روزی

این اسمش «دوربین مخفی» نیست!

همسر برخی نابینایان دوشیفته کار می‌کنند!

از دخالت خانم بازیگر در حوزه دارویی تا تشکیل تیمی برای شناسایی عامل آتش زدن شهروندان

بهره برداری سیاسی از مشکلات زنان / افراط و تفریط ها به نتیجه نمی رسد

تعارض «برابری اشتغال» زنان با موضوع نفقه چگونه تبیین می‌شود/خانم ابتکار دنبال چه هدفی هستید؟

جاه طلبی سیاسی از والدین به فرزندان منتقل می‌شود

طرفداران و منتقدین لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت چه می گویند

هر دست که دادی به همان دست بگیری

15 تا 19 سال پرجمعیت‌ترین رده سنی ازدواج در خراسان‌شمالی

هشدار انجمن داروسازان درباره آمپول تبلیغی "مهناز افشار" برای معتادان

دستگیری سرشاخه‌های بزرگ قاچاق موادمخدر

افزایش همسرآزاری و کودک‌آزاری در فارس

سازمان های مردم نهاد 522 طرح اجتماعی را اجرایی کردند

انتصاب زن افغان به معاونت وزیر کشور، واکنش ها را برانگیخت

30درصد زنان مطلقه در دهه دوم زندگی هستند

قبح طلاق در جامعه ریخته است

جور دیگر باید دید

69 ساله‌ها با 11 سال سابقه بازنشسته می‌شوند

هشدار بهزیستی نسبت به نگهداری کودکان در مراکز بدون مجوز

پایان فعالیت دلالان ارز و سکه پس از 30 سال / فردا سامانه بارشی وارد کشور می‌شود

موج فزاینده فقر، گریبانگیر میلیون‌ها کودک در انگلیس

ترس‌هایی که مانع پیشرفت می‌شوند

معلولیت در سینما و سینمای معلول

رصد وضعیت مالی قاچاقچیان برای مقابله با پولشویی

مناسب‌سازی معابر نیازمند مدیران «توجیه‌شده» است

تشریح فرآیند اخذ «شناسه» سمن‌های جوانان

ضرورت توجه به مسائل روز کشور با رویکرد علمی و جامعه شناسانه

چین بر عروسی‌های پرزرق‌وبرق محدودیت اعمال می‌کند

قول "حناچی" در جشن ازدواج معلولان

مافی بیان کرد: کاهش آمار طلاق در سال 97

دلیل خروج وزارت بهداشت از طرح باشگاه‌های مثبت ایدز

سند ارتقای وضعیت زنان کهگیلویه و بویراحمد تدوین شد

3 هزار کودک ایزدی همچنان در چنگ داعش هستند

حدود 100 هزار زن ایرانی با مردان خارجی ازدواج کرده اند

معلولان موفق زندگی را از نو تعریف می کنند

نمایش هنر از سرانگشتان معلولیت

بررسی گردش مالی قاچاقچیان برای مقابله با پولشویی

چگونه بر ترس‌های خود غلبه کنیم؟

زنگ خطر جهانی درباره "الکل"

مصری: یک ریال از کمک دولت به تأمین اجتماعی تخصیص پیدا نمی‌کند

ویدئو / جشن ازدواج معلولان در سالن برج میلاد

معاون سازمان تأمین اجتماعی: باید از بنگاه‌داری خارج شویم

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: در مورد سازمان تأمین اجتماعی احساس خطر می‌کنم

بودجه مستقل برای زنان و خانواده از سال 98

سالانه 4 هزار ازدواج زیر 14 سال در کشور ثبت می شود

تجمع معلولان برای بازگشایی نرده‌های چهارراه ولیعصر

قانونی که اجرایش پنج برابر بودجه بهزیستی پول می‌خواهد

حدود 3.5 میلیون زن سرپرست خانوار در کشور زندگی می‌کنند

افزایش حدود 2 تا 3 درصدی تماس‌ با خط ملی اعتیاد

ازدواج کودکان زیر 13 سال را تایید نمی‌کنم

موانع مهم معلولان برای دسترسی به خدمات بهداشتی

شریعتمداری: مسئولان شهری یک روز با "ویلچر" سرکار بروند

اتمام توزیع «بسته حمایتی» فرهنگیان / جاماندگان پیامک بزنند

اسباب‌بازی‌های قدیمی، مناسبت‌ترین اسباب‌بازی‌ کودکان

اکران فیلم با زیرنویس برای ناشنوایان

توان افزایی راهبرد دولت برای مقابله با آسیب های اجتماعی است

انتقاد از ازدواج در سنین پایین با استناد به آمارهای اشتباه با چه هدفی صورت می‌گیرد؟

تعطیلی مراکز «ترک الکل» و درمان الکلی‌ها در انتظار تعیین تکلیف

با من حرف بزن

برای شناخت توانایی‌ها و چالش‌های معلولان به جهان بپیوندید!

افزایش 500 هزار نفری مستمری‌بگیران بهزیستی در سال جاری

جلسه وزیر رفاه با "نوبخت" جهت تخصیص اعتبار برای اجرای قانون حمایت از معلولان

1200 خیر و داوطلب فعالیت های بشردوستانه تجلیل می شوند

سن بلوغ حداقل 2 سال کاهش یافته است

15 هزار معلول شاغل شدند

تعطیلی مراکز «ترک الکل» و بلاتکلیفی درمان الکلی‌ها

نگاهی به اَشکال مدرن برده‌داری‌ در "روز جهانی لغو برده‌داری"

از سوگند شهردار جدید تهران تا توصیه به کسانی که حیوان خانگی دارند

توزیع مراکز توانبخشی در کشور نامناسب است

مستمری معلولان، کمتر از قیمت 3 کیلو گوشت

رونمایی از نسلی جدید در فوتبال زنان ایران

بهزیستی نمی تواند 1.5 معلول را استخدام کند

زنگ خطر معلولیت های ناشی از سالمندی به صدا درآمد

پلیس فتا باید شبکه های مجازی همسریابی را مسدود کند

طرح ملی گفت و گوی بین نسلی به خانه ها می آید

مسئله خشونت علیه زنان را نمی‌توان فقط با قانون رفع کرد

حال و روز معلولان در یک روز جهانی

عصاره عشق و ایثار در مادران خطه زاگرس

زمینی که زیر پای ویلچرها نمی چرخد

ویدئو / ماجرای درگیری دانشگاه و کارگران بر سر «زمین»

ایجاد پایگاه‌های اینترنتی برای عرضه محصولات تولیدی مددجویان

بروید برای آخرتتان کار کنید

برخی دستگاه‌ها در زمینه «حجاب» به درستی عمل نکردند

تنبیه بدنی کودکان در فرانسه ممنوع اعلام شد

افزایش نگرانی خانواده‌ها از شیوع مصرف مخدر«گل»

بطحائی: صدای نسل نوجوان شنیده نمی‌شود

بحران مصرف مواد مخدر و کاهش نرخ امید به زندگی در آمریکا

نگرانی وزیر رفاه از موج چهارم انتقال ایدز

«مواد مخدر» علت بیش از 30 درصد ابتلا به HIV

سلحشوری: چرا دستگاه‌های تبلیغاتی با بودجه‌های کلان در مورد حجاب ناکارآمد بودند؟

"ایدز در سراسر جهان"

انجمن آسیایی حقوق کودک تشکیل می شود

شروع اجرای قانون معلولان 2 هزار میلیارد تومان پول می خواهد

ابتکار خبرداد: طراحی نقشه راهی برای اصلاح مهارت‌های ارتباطی دانش‌آموزان

اجرای طرح «گفت‌وگوی بین نسلی» در 1200 کلاس درس از امروز

عوارض «زلزله» بر وضعیت روحی و روانی کودکان

رئیس جمهور، احکام بازنشستگان صندوق بیمه روستایی را اعطا کند

روستا یا سرای سالمندان

قطار HIV در ایستگاه رابطه جنسی

اینفوگرافی / نگاهی به آمار ایدز در ایران و جهان

نشست «چالش های حقوق زنان در فقه»

فرزندانی که قربانی سلایق والدین‌شان می‌شوند

ابتکار: قوه قضائیه لایحه تامین امنیت زنان را سریع‌تر به دولت بفرستد

ویدئو / روایتی از احیای زندگی زنان مبتلا به ایدز

باشگاه‌هایی برای مبتلایانِ ایدز

کسی به دنبال رسیدگی به مطالبات زنان نیست

قوانین رفع حشونت علیه زنان ضمانت اجرایی ندارد

بهره برداری سیاسی از مشکلات زنان / افراط و تفریط ها به نتیجه نمی رسد

فرزندانی که قربانی سلایق والدینشان می‌شوند

ویدئو / ما ایدز داریم؛ فقط همین!

تعیین سهم30 درصد مدیریت زنان در دولت روحانی گام خوبی بوده است

آیین نامه آزمایشات ژنتیک ازدواج در دستور بررسی دولت

21 برنامه شهرداری به مناسبت روز جهانی معلولان

گرایش مطالعات جنسیت در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی می شود

8 هزار بانو برای ورود به فضای کسب و کار آموزش می بینند

نبود امکانات در چادر زلزله‌زدگان کرمانشاه برای فصل سرما

اختصاص 21 میلیارد تومان وام ضروری کمیته امداد به خراسان جنوبی