آریا بانو

آخرين مطالب

آداب اولین قرار ملاقات برای ازدواج خانواده

آداب اولین قرار ملاقات برای ازدواج

  بزرگنمايي:

آریا بانو -
آداب اولین قرار ملاقات برای ازدواج
١٢١
٠
نمناک / اولین قرار ملاقات با فردی که می خواهید با او ازدواج کنید از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در این قرار ملاقات هر دو طرف در حال در حال قضاوت کردن یکدیگرند تا انتخاب درستی برای آینده خود داشته باشند.
بنابراین در این قرار ملاقات شما باید نکات مهمی را رعایت نمایید چرا که طرف مقابلتان شما را کاملا زیر ذره بین قرار خواهد داد و کوچکترین حرکات شما از چشم او پنهان نمی شود. اگر هنوز مجرد هستید و می خواهید برای اولین بار سر قرار با خانم مورد علاقه تان بروید، نکاتی که در این بخش برایتان آورده ایم را رعایت کنید، تا در دل طرف مقابل تان بنشینید .
اعتماد به نفس داشته باشید
در قرار ملاقات اول تان حتی اگر عصبی و نگران هستید نیز اتماد بنفس خود را حفظ کنید و هنگام صحبت با طرف مقابل تان آرامش خود را حفظ کنید و موضوعاتی را که درباره آنها اطلاعات کامل دارید را برای صحبت انتخاب کنید اما همیشه سعی کنید اعتدال را رعایت نمایید و از حد خود پا را فرا تر نگذارید زیرا زیاد صحبت کردن درباره کتابی که شما به آن علاقمند هستید می تواند برای دیگران نگران کننده باشد پس به اندازه حرف بزنید و همیشه خود واقعی تان باشید و هیچگاه به غیرخود تظاهر نکنید.
چشم هایتان را به او بدوزید
در قرار ملاقات اول که برای شناخت و جذب کردن طرف مقابل تان شکل می گیرد تمام حواس شما باید به او باشد . در این مدت شما نباید دائما به تلفن همراه خود یا اطرافتان نگاه کنید زیرا این کار شما سبب می شود او فکر کند که برای او احترام و اهمیت قائل نیستید . پس در قرار ملاقاتتان از او در مورد خودش سوال کنید و سوالات او را با حوصله پاسخ دهید.
سر ساعت در محل قرار حاضر شوید
همیشه وقت شناس باشید و بر سر هر قراری به موقع حاضر شوید زیرا به موقع حاضر شدن بر سر قرار نشان دهنده اهمیت دادن شما به طرف مقابلتان و ارزش قائل شدن به خود و زمانتان است . با این کار شما به فرد مورد نظر خود نشان خواهید داد که بعد از ازدواج به قول و پیمان وفادار هستید.
مکان قرار ملاقات
شما باید هنگام قرار ملاقات گذاشتن با فرد مورد نظرتان به مکان ملاقات نیز توجه کنید و جایی را انتخاب نمایید که به خوبی می شناسید و به کیفیت غذا و فضای آن اطمینان داشته باشید زیرا اگر مکان انتخابی شما برایتان ناشناخته باشد و از کیفیت خوبی برخوردار نباشد ، ممکن است شما شرمنده طرف مقابل تان شوید. هنگام سفارش غذا نیز بهتر است غذایی را سفارش دهید که قبلا تست کرده اید.
همچنین در انتخاب مکان قرار ملاقات تان دقت کنید که مکانی در نزدیکی خانه تان انتخاب نمایید تا برای هر دویتان مناسب و راحت باشد تا راحت و بدون ترافیک بتوانید به آنجا بروید و دچار مشکل نشوید.
انتخاب نوشیدنی و خوردنی مناسب
قبل از رفتن به ملاقات (کافه یا رستوران) در منزل یک خوراکی میل کنید تا در آن زمان گرسنه نباشید و حواستان بیش ازخوردن و نوشیدن به طرف مقابلتان باشد . در این قرار یک نوشیدنی و یا غذای ساده یا متوسط انتخاب کنید تا تمرکزتان از طرف مقابل خارج نشود.
زمان قرار ملاقات
اگر قرار ملاقات اول تان در اواسط هفته بوده، حتما قرارملاقات دیگر خود را آخر هفته بگذارید تا فرد مورد نظرتان فکر نکند شما در آخر هفته سرگرم خودتان یا دوستان تان هستید و او را فراموش کرده اید.
به ظاهر خود اهمیت دهید
اولین دیدار معمولا مهم ترین دیدار تلقی می شود و تاثیر زیادی در طرف مقابل شما دارد زیرا او می تواند با اولین دیدار برداشت های زیادی از شما و شخصیتتان داشته باشد. به ظاهر خود اهمیت دهید زیرا خستگی و خواب آلودگی شما هنگام ظاهر شدن بر سر قرار این تصور را در او به وجود می آورد که شما به رابطه تان و خود او ارزشی قائل نیستید . به ظاهرتان برسید و موهایتان بلند و بهم ریخته تان را با رفتن به آرایشگاه مرتب کنید و بهترین لباس هایتان را بپوشید.
نظافتتان را رعایت کنید دهانتان باید خوشبو و مسواک زده باشد و ناخن هایتان باید مرتب و تمیز باشد . کمی زودتر حاضر شوید تا وقت کافی برای بررسی خود داشته باشید تا از مرتب بودن ظاهرتان مطمئن شوید.
نظر دیگران را در مورد تیپ تان بخواهید
نظر اطرافیانتان را درباره ظاهر خود بپرسید و از پیشنهاداتی که آنها درباره ظاهر و لباستان به شما می دهند استقبال نمایید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و زیباتر از همیشه بدرخشید.
صورت حساب را پرداخت کنید
در اولین قرار ملاقات خود برای اینکه تاثیر مثبت زیادی بر طرف مقابل تان بگذارید بهتر است هنگام حساب کردن، شما پیش قدم شوید و صورتحساب را پرداخت نمایید.
حریم تان را حفظ کنید
در اولین قرار ملاقات ، فقط یکدیگر را ارزیابی کنید و در نزدیک کردن رابطه عجله نکنید و خیلی صمیمی نشوید پس حریم تان را حفظ کنید و بگذارید رابطه تان روند طبیعی خود را طی کند و کم کم رسمیت پیدا کند.
شکسته نفسی نکنید
در اولین قرار ملاقات همانطور کهگفتیم زیاد صحبت نکنید و از خودتان تعریف نکنید اما چنانچه نمناک توصیه می کند نباید تواضع بیش از اندازه هم به خرج دهید بنابراین از خودتان و چارچوب های زندگی تان بگویید. کلی صحبت کنید و فخر فروشی نکنید اما مختصر و کلی صحبت کنید و جزئیات را به جلسات بعد موکول کنید.
لحن صحبتتان درست باشد
در جلسه اول آنقدر رسمی صحبت نکنید که طرف مقابل را بترسانید و لحن صحبتتان نیز نباید مانند جمع های دوستانه باشد ، حتی برای شوخی هم شده با لحنی کودکانه صحبت نکنید و کاملا باوقار صحبت کنید و واژه ای کودکانه را به کار نبرید.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حجله‌ای برای عروس‌های کوچک؛ روایتی از کودک همسری در صوفیان و شبستر

خوشبختی‌های یک زن مطلقه!

والدین بخوانند؛ راهکارهای ترغیب کودکان به تغذیه سالم

راهکارهای مناسب برای جلوگیری از گرایش نوجوانان به سیگار

آمادگی پیش از ازدواج در موفقیت‌آمیز بودن پیوند زناشویی چه تاثیری دارد؟

مادران چه تاثیری بر شکل‌گیری شخصیت فرزند دختر دارند؟

در امتداد تاریکی؛ زنم مرا از خانه بیرون کرد!

20 عاملی که رابطه عاطفی شما را پایدار نگه می‌دارد

نشانه های عشق دروغین مردان در روابط قبل ازدواج را بشناسید

آقایان! با همسر عصبانی‌تان اینگونه رفتار کنید

نحوه صحیح برخورد با دخالت خانواده همسر

درخواست طلاق از همسر به خاطر پرسپولیسی بودن!

روش سرگرم کردن کودک زیر 2 سال

فرزند شما تا چه حد شبیه شما خواهد بود؟

راهکارهای پیشگیری از اعتیاد به اینترنت فرزندان

4 روش برای ایجاد اوقات فراغت در زندگی یک مادر پر مشغله

همه چیز درباره مسئله شباهت فرزندان با پدر و مادر

آیا خیانت در رابطه زناشویی قابل بخشش است؟

با شوهرم که اجازه نمی‌دهد از خانه بیرون بروم، لج کنم؟

برای تحقیقات ازدواج باید سراغ چه کسانی برویم؟!

در تحقیقات ازدواج، برای شناخت بیشتر فرد چه سوالاتی را باید بپرسیم؟

نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج را بشناسید

چرا کودکان بیشترین قربانیان سگ‌ها هستند؟

چگونگی عادت دادن کودک به کالسکه

آداب اولین قرار ملاقات برای ازدواج

حرف‌هایی که نباید به آدم‌های زندگی‌تان بزنید

اگر درخانه نوجوان دارید ببینید

شوهرم مدام به من می‌گوید که از قیافه من خوشش نمی‌آید!

10محور مهم در گفت‌وگوهای پیش از ازدواج

7 نکته طلایی برای رفتار با همسر لجباز

10 جواب قانع کننده برای کسانی که می پرسند چرا ازدواج نکرده اید؟

کار‌هایی که بعد از دعوا با همسر ممنوع است

حد و حدود روابط با والدین همسر

3 رازی که دست مردان را رو می کند

چرا باید هدیه را اول به دخترها داد؟

پدر و مادرها چگونه مربیان ورزش کودکانشان را انتخاب کنند؟

فن رفع دلخوری بین همسران

8 ترفند باردارها برای استقبال از نوروز

روش‌های فوق حرفه‌ای برای برخورد با قهر خانم‌ها!

جاری؛ دوست یا دشمن؟!

خواهرشوهر مشاور مادرشوهر است!

نحوه برخورد با جاری

10 راهکار ساده و کارآمد برای آموزش مدیریت مالی به کودکان

چطور ازدواج پایداری داشته باشیم؟

آرزوهای سرکوب شده خود را روی کودکتان پیاده نکنید

والدین همسرتان از چه راه هایی بر رابطه‌ی شما اثر می‌گذارند

پیامدهای اختلاف نظر والدین و مشاجره آن ها

بدبینی زن نبست به شوهر

تربیت کودک پسر سخت‌تر است یا دختر ؟

چگونه با فردی پول‌دار ازدواج کنیم؟