آریا بانو

آخرين مطالب

سیاست های زنانه ی یک عروس باهوش که معجزه می کند خانواده

سیاست های زنانه ی یک عروس باهوش که معجزه می کند

  بزرگنمايي:

آریا بانو -

انگورک / همیشه فراموش نکنید که روابط خوب و سالم و مستدام نیازمند مراقبت های خاص و ویژه ای است. مخصوصا عروس خانم هایی که خانه پدر را برای زندگی مشترک ترک می کنند و وارد یک خانواده جدید می شوند، نیااز است اصول یا قوائد یا به زبان ساده تر، سیاست زنانه داشته باشد. اصلا اصل روابط بر پایه احترام گذاشتن است. شما به عنوان یک عروس باید نکاتی را رعایت کنید که همیشه عزیز به خانه ی اقوام همسرتان بروید و همین طور عزیز برگردید. بر همین اساس در این مطلب بنا به کمک به تحکیم روابط تصمیم دارد سیاست های زنانه ی یک عروس باهش که معجزه می کند را برایتان به تصویر کشیده شده است.
1-خاطرات اتاق خوابتان را بازگو نکنید
شما به عنوان عروس، هر چقدرم که با خانواده همسرتان صمیمی باشید نباید نباید خاطرات دو نفره و شخصیتان علل خصوص خاطرات اتاق خوابتان را بازگو نکنید. این موضوع منحصر به خانواده همسر نیست. سعی کنید همیشه خاطرات دو نفره تان از جمله خاطرات عاشقانه تان در سینه نگه دارید. زیرا برای سلامت رابطه تان بهتر است کسی نداند.
2-با خواهر شوهر چگونه رفتار کنیم
برای خیلی از تازه عروس های عزیز سوال پیش می اید که با خواهر شوهر چگونه رفتار کنیم که نزدش عزیز باشیم ! توجه داشته باشید که خواهر شوهرتان را دوست بدارید و برایش احترام و ارزش زیادی قائل شوید و مانند بهترین دوست به آن ها نگاه کنید. ولی برای سلامت رابطه تان بهتر است حد و حدودی را در رفت و آمد و صحبت های شخصی قائل شوید تا همیشه احترام و حرمت بین تان حفظ شود. و همیشه به عنوان عضو تاثیر گذار خانواده به وی نگاه کنید و بهتر است زیادی صمیمی نشوید که بع نتوانید رابطه را کنترل و یا نرمال کنید. بهتر است رابطه تان نه خیلی سرد و نه خیلی گرم باشد.
حتی اگر خواهر شوهر شما به کل با شما سر ناسازگاری دارد سعی کنید شما بلعکس باشید و اگر پشت سرتان بدگویی می کند شما مثل او نباشید و از او در جمع به خوبی یاد کنید و بگذارید قضاوت رفتار به عهده ی دیگران باشد.
حتی اگر می شنوید که اعضای فامیل یا خانواده پشت سر خواهر شوهرتان حرف می زند او او را تایید نکنید. زیرا شک نکنید که صد در صد نظر شما به گوش خواهر شوهرتان خواهد رسید و مشکل بپا خواهد شد.
3-با فامیل شوهر چطور رفتار کنیم
اکثر تازه عروس ها گکه هنوز چم و خم زندگی دستشان نیست و نمی دانند روابط را چگونه اداره کنند برایشان سوال است که با فامیل شوهر چطور رفتار کنیم! جالب است بدانید که به هیچ عنوان نباید در مسائل خاص خانوادگی خانواده و فامیل و اقوام دخالت کنید و بگذارید خودشان موضوع و نگرانی شان را حل کنند و به هیچ عنوان اگر برای خواهر شوهرتان خاستگار امد در باره ی شخص جدید صاحب نظر نباشید. سعی کنید همیشه در جمع فامیل همسرتان یک شنونده ی خوب باشید.
4-با جاری چطور رفتار کنیم
از دغدغه ی دیگر عروس ها در صورت داشتن جاری این است که راه درست ارتباط برقرار کردن با وی به چه صورت است و یا اینکه اصولی ترین راه نزدیک شدن به وی چیست… در جواب باید خدمتتان بگویم که به هیج عنوان راز زناشویی تان را به جاری بازگو نکنید که بد ضرر خواهید کرد. به او هم نگاهی مثل خواهر شوهرتان داشته باشید و با جاری تان هم با اعتدال برخورد کنید و بگذارید همیشه احترام و ارزش های خاصی بین تان حاکم باشد و به هیچ عنوان با جاری تان گرم غیبت کردن و پشت سر اعضای خانواده شوهرتان حرف زدن نشوید. این یک اشتباه بزرگ است. زیرا یا این عمل غیبت با جاری تان فقط بمب ساعتی فقط و تنها فقط یک بمب ساعتی در رابطه تان کوک کرده اید. بهتر است سرتان به کار خودتان باشد و غیبت کردن را به کلی فراموش کنید.
5- ریا و تملق نکتید
همیشه چهره ای نشان دهید که با اصل تان تفاوت دارد و بهتر است در مهر و مهربانی تان نسبت به خانواده همسر ریا و تملق نکنید وهمیشه همانقدر که در توانتان است مهربان باشید.
6-در حاضر جواب بودن زیاده روی نکنید
معمولا در بعضی خانواده ها وقتی عروس به خانواده شان اضافه می شود خواسته یا ناخواسته رفتار ها و یا زخم زبان هایی می زنند که عروس به خودش می گیرد و قصد به جواب دادن شان می کند. می خواستم بگویم خیلی خوب است که در کمال احترام پاسخی دهید که حرمتتان حفظ شود اما گاهی هم نیاز است که به قول قدیمی ها یک گوشتان در و یک گوشتان دروازه باشد و در حاضر جواب بودن زیاده روی نکنید.
7-راز نگهدار باش
اصلا دلیلی ندارد که خانواده شوهر بدانند همسرت برای شما چه چیزهایی می خرد و یا اوقات فراغتتان را چگونه می گذرانید. یادتان باشد که راز نگهدار باشید تا شیرینی رابطه تان را بهتر حس کنید.
8-با مادر شوهر چطور رفتار کنیم
خوب همانطور که می دانید احترام به مادر شوهر از اوجب واجبات هس و اصول و قوائد خاص خودش را دارد.
حتی برای همسرتان هم مهم است که شما چه طرز برخوردی با مادرش دارید و به چه نحو با ایشان ارتباط برقرار می کنید. بر همین اساس شما باید یک سری نباید های اخلاقی که خدمتتان خواهم گفت را رعایت کنید. به عنوان مثال هیچ وقت از دست پختش ایراد نگیرید. هر چقدرم که بد باشد بگویید سیر هستم و اشتها ندارم – هیچ موقع چقلی خواهر شوهرتان را نزد مادرشوهر نبرید – برای نظرش اهمیت قایل شوید و حتی شده به ظاهر دلش را نشکنید – ایرادات پسرش را بصورت نقد بیان نکنید – هیچگاه جوری رفتار نکنید که با خانواده ی خود راحت تر هستید .

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نحوه صحیح برخورد با دخالت خانواده همسر

درخواست طلاق از همسر به خاطر پرسپولیسی بودن!

روش سرگرم کردن کودک زیر 2 سال

فرزند شما تا چه حد شبیه شما خواهد بود؟

راهکارهای پیشگیری از اعتیاد به اینترنت فرزندان

4 روش برای ایجاد اوقات فراغت در زندگی یک مادر پر مشغله

همه چیز درباره مسئله شباهت فرزندان با پدر و مادر

آیا خیانت در رابطه زناشویی قابل بخشش است؟

با شوهرم که اجازه نمی‌دهد از خانه بیرون بروم، لج کنم؟

برای تحقیقات ازدواج باید سراغ چه کسانی برویم؟!

در تحقیقات ازدواج، برای شناخت بیشتر فرد چه سوالاتی را باید بپرسیم؟

نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج را بشناسید

چرا کودکان بیشترین قربانیان سگ‌ها هستند؟

چگونگی عادت دادن کودک به کالسکه

آداب اولین قرار ملاقات برای ازدواج

حرف‌هایی که نباید به آدم‌های زندگی‌تان بزنید

اگر درخانه نوجوان دارید ببینید

شوهرم مدام به من می‌گوید که از قیافه من خوشش نمی‌آید!

10محور مهم در گفت‌وگوهای پیش از ازدواج

7 نکته طلایی برای رفتار با همسر لجباز

10 جواب قانع کننده برای کسانی که می پرسند چرا ازدواج نکرده اید؟

کار‌هایی که بعد از دعوا با همسر ممنوع است

حد و حدود روابط با والدین همسر

3 رازی که دست مردان را رو می کند

چرا باید هدیه را اول به دخترها داد؟

پدر و مادرها چگونه مربیان ورزش کودکانشان را انتخاب کنند؟

فن رفع دلخوری بین همسران

8 ترفند باردارها برای استقبال از نوروز

روش‌های فوق حرفه‌ای برای برخورد با قهر خانم‌ها!

جاری؛ دوست یا دشمن؟!

خواهرشوهر مشاور مادرشوهر است!

نحوه برخورد با جاری

10 راهکار ساده و کارآمد برای آموزش مدیریت مالی به کودکان

چطور ازدواج پایداری داشته باشیم؟

آرزوهای سرکوب شده خود را روی کودکتان پیاده نکنید

والدین همسرتان از چه راه هایی بر رابطه‌ی شما اثر می‌گذارند

پیامدهای اختلاف نظر والدین و مشاجره آن ها

بدبینی زن نبست به شوهر

تربیت کودک پسر سخت‌تر است یا دختر ؟

چگونه با فردی پول‌دار ازدواج کنیم؟

اشتباهات رایج افراد در دوران جوانی

چگونه کلاس تابستانی مناسب برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

فواید عجیب قصه گویی برای کودکان

دلایل خود ارضایی برخی مردان و چگونگی رفتار همسر با آنها

با قهر همسر چه کنم؟

ازدواج در سنین کم و معایب آن

6 قدم تا رابطه سالم و محکم زناشویی

سرعت عمل دیدنی یک مادر

چند نکته مهم که کودکان باید تا 10 سالگی بیاموزند!

سلاح مقابله با هوسرانی بعضی مردها چیست؟!