آریا بانو

آخرين مطالب

دلیل تمایل مردان به زنان بزرگ‌تر از خودشان چیست؟ مقالات

دلیل تمایل مردان به زنان بزرگ‌تر از خودشان چیست؟

  بزرگنمايي:

آریا بانو-طبق نظر برخی مردان زنان جوان‌تر شوخی‌های آن‌ها را متوجه نمی‌شوند و فاقد مهارت‌های لازم برای حفظ یک رابطۀ عمیق و پر معنا هستند.

وقتی صحبت از یک زوج می‌شود، بیشتر ما ناخودآگاه، زن را کوچک‌تر از مرد تصور می‌کنیم. در گذشته کوچک‌تر بودن مرد در یک رابطه‌ی عاطفی، قابل قبول نبود. امروزه، اما دیدگاه‌ها نسبت به این موضوع تغییر کرده و مسأله‌ی اختلاف سنی میان زوجین دیگر اهمیت چندانی ندارد.


زنان سن بالاتر می‌دانند که از زندگی شان چه می‌خواهند

چیزی که در وهله‌ی اول یک مرد را به زنی بزرگ‌تر از خودش جذب می‌کند، روشن بودن طرز فکر و هدف او در زندگی است. این زنان به خوبی می‌دانند که از زندگی شان چه می‌خواهند و تمام انرژی شان را روی رسیدن به هدف‌های بزرگ تری متمرکز می‌کنند. در حالی که زنان جوان‌تر هنوز در حال مکاشفه‌ی دنیا از طریق تجربه‌ی روابط عاطفی و ماجرا‌های شور انگیز هستند، زنان سن بالاتر روی ارتقاء زندگی خود و عزیزان شان متمرکز هستند؛ بنابراین هیچ شک و شبهه‌ای در رابطه با این زنان وجود ندارد، ویژگی‌ای که برای مردان ارزشمند است، چون شریک عاطفی شان را قابل اعتماد می‌سازد.

بیشتر از زندگی و فراز و نشیب هایش می‌دانند

زنان سن بالاتر، در مجموع تجربه‌ی بیشتری از زندگی و روابط عاطفی دارند. این مسأله به مردان این امکان را می‌دهد که چیز‌های جدید زیادی از این زنان یاد بگیرند. چنین زنی نگاه خاص خودش به موضوعات مختلف را در میان می‌گذارد و باتجربه بودن او به شریک عاطفی اش کمک می‌کند که نگاه واقع بینانه تری به زندگی داشته باشد و باعث پختگی بیشتر او می‌شود. این زنان می‌توانند یک مرد را به گونه‌ای ببینند که خود او قادر نیست. آن‌ها به مردان نشان می‌دهند که واقعاً چگونه مردی هستند و به آن‌ها انگیزه می‌دهند تا به هدف‌های بزرگ تری برسند.

دید دیگری از مسائل به شما می‌دهند

رابطه‌ی عاطفی با زنان سن بالاتر به مردان فرصت رشد می‌دهد. درست است که هر نوع رابطه‌ای در مجموع به ما کمک می‌کند چیز‌های جدیدی درباره‌ی خودمان و اینکه که هستیم یاد بگیریم، اما زنان سن بالاتر به مردان کمک می‌کنند که درک عمیق تری از احساسات خود پیدا کنند. در رابطه با چنین زنانی، نیازی نیست درگیر پروسه‌ی طاقت فرسای بازی‌های ذهنی و منتظر حدس زدن آن‌ها شوید، بلکه می‌توانید هر چه که در ذهن تان می‌گذرد را به راحتی بیان کنید و احساس نکنید که تحت فشار هستید. این مسأله ارتباط بین زوجین را قوی‌تر کرده و به ایجاد یک رابطه‌ی مستحکم و پخته کمک می‌کند.

اعتماد به نفس دارند و متکی به خود هستند

در حالی که زنان جوان‌تر هنوز به دنبال جلب توجه و تأیید دیگران هستند، زنان سن بالاتر به توانایی هایشان اعتماد دارند و با خودشان احساس راحتی می‌کنند. این زنان نیازی به اثبات خودشان به دیگران ندارند و در زندگی احساس راحتی می‌کنند. اعتماد به نفس این زنان و رفتار حاکی از احترام آن‌ها با خودشان، مردان را مجذوب آن‌ها می‌کند. زنان سن بالاتر هم از توجه مردان به خودشان لذت می‌برند، اما در عین حال، روی چیز‌های مهم دیگری هم تمرکز دارند.

از نظر عاطفی پخته ترند

زنان سن بالاتر تجربه‌ی بیشتری از زندگی دارند و فراز و نشیب‌های بسیار بیشتری را در زندگی از سر گذرانده اند. آن‌ها می‌دانند که چطور در عکس العمل هایشان به اتفاقات زیاده روی نکنند و چطور احساسات و رفتارشان را کنترل کنند. اما این قطعاً به معنای آن نیست که این زنان کسل کننده هستند و درکی از شوخی و تفریح ندارند. در بیشتر موارد، آن‌ها به اندازه‌ی زنان جوان تر، از درون سرزنده و شاداب هستند، از چت کردن لذت می‌برند و اوقات خوشی با شریک عاطفی خود دارند.

دیگر خبری از هیجانات ناپخته‌ی جوانی نیست

بعضی مردان شیفته‌ی حس آرامش و خونسردی‌ای هستند که در زنان سن بالاتر وجود دارد. زنان جوان‌تر انرژی خیلی زیادی دارند که می‌تواند برای بعضی تحسین برانگیز باشد، اما این ویژگی برای همه‌ی مردان جذاب نیست. بسیاری از مردان جوان، سبک زندگی آرام‌تر و آهسته تری را ترجیح می‌دهند که آرامش بخش باشد. بیشتر زنان سن بالاتر ترجیح می‌دهند سرگرمی‌های آرام تری مثل باغبانی، انجام کار‌های دستی و نقاشی یا رفتن به یک کنسرت نه چندان پر سر و صدا داشته باشند، تا اینکه فعالیت خیلی مهیجی انجام دهند.

خوش صحبت و عمیق هستند

زنان سن بالاتر پخته و بسیار خوش صحبت هستند. تجربه‌هایی که این زنان از زندگی دارند، به آن‌ها این امکان را می‌دهد که درک عمیق تری نسبت به دنیا داشته باشند. علاوه بر این، آمار‌ها نشان می‌دهد که بیشتر زنان بالای 30 سال، تحصیلات دانشگاهی دارند. زنان تحصیل کرده باهوش هستند و می‌توانند یک مکالمه‌ی عمیق درباره‌ی تقریباً هر موضوعی را به خوبی پی بگیرند؛ از محیط زیست و جامعه گرفته تا سفر و رسانه ها. آن‌ها طرز فکر خودشان را درباره‌ی هر چیزی دارند و همین مسأله آن‌ها را برای مردان جذاب می‌کند.

ثبات مالی دارند

بر کسی پوشیده نیست که مردان هم -پیر یا جوان- در زندگی به دنبال امنیت اقتصادی هستند. بیشتر زنان سن بالاتر شغل ثابت و پس انداز مالی دارند و نسبت به مخارج خود احساس مسئولیت مالی زیادی می‌کنند. این بدان معنی است که مردان هم گاهی برای منفعت مالی و تأمین شدن، با زنان بزرگ‌تر از خود وارد رابطه‌ی عاطفی می‌شوند.

دیگر بچه‌ای در کار نیست

بعضی از مردان علاقه‌ای به مسئولیت مهم بزرگ کردن بچه ندارند. بیشتر زنان سن بالاتر، بچه‌های بزرگی دارند که دیگر با آن‌ها زندگی نمی‌کنند. این مسأله به زوجین این امکان را می‌دهد که تمرکزشان فقط روی یکدیگر باشد و نهایت علاقه و توجه شان را به شریک عاطفی شان بدهند. شاید خودخواهانه به نظر برسد، اما بعضی مردان ترجیح می‌دهند همه‌ی توجه زن زندگی شان به آن‌ها معطوف باشد و مجبور نباشند این توجه را با فرزندان او تقسیم کنند.

رابطه‌ی مادرانه

بعضی مردان به این دلیل به زنان پخته تمایل دارند که می‌خواهند زن زندگی شان از آن‌ها مراقبت کند. منظور از مراقبت در اینجا حمایت ذهنی و عاطفی‌ای است که یک زن سن بالاتر می‌تواند به شریک عاطفی اش بدهد. به این مسأله «سندرم مامان» هم گفته می‌شود. در این حالت مرد نیاز به زنی دارد که همه‌ی کار‌های او را برایش انجام دهد، از پخت و پز گرفته تا انتخاب لباس‌های خود. با این حال، مردان باید بدانند که همه‌ی زنان سن بالاتر با این مسأله کنار نمی‌آیند.

دستپخت شان خوب است

زنان سن بالاتر دیگر در آشپزی مهارت پیدا کرده اند و می‌توانند با هر چیزی غذایی سرهم کنند که تقریباً همیشه بسیار خوشمزه از آب در می‌آید. زنان جوان‌تر کمتر آشپزی می‌کنند و ترجیح می‌دهند غذای آماده یا دستپخت مادرشان را بخورند، درحالی که زنان سن بالاتر از آشپزی کردن برای مرد زندگی شان لذت می‌برند. به علاوه، این زنان خوردن یک غذای گرم و خوشمزه‌ی خانگی در کنار خانواده را ارزشمند می‌دانند.

منبع: روزیاتو

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هشدار موسسه سوییسی؛ تغییر دمای شدید در انتظار ایران

شنیدن صدای هیچ!

«اشتغال زنان» تاثیری در آمار طلاق و فرزندآوری دارد؟

ضرورت تبلیغ "حجاب" با تأکید بر ابعاد حیات‌بخش و روح‌بخش

روابط پیچیده انسانی؛ از عشق تا تنهایی / بازآفرینی نمایشنامه‌ای که چخوف معتقد بود نیاز به تغییرات دارد / نمایش "مرغ دریایی من" به روایت کیومرث مرادی، شبنم مقدمی و امیرحسین فتحی

جهان‌های موازی موسیقی و شیوه‌ نگارش واژگان تخصصی در یک کتاب

آموزش تکنیک زیر لعابی در مرکز معماری اسلامی

کودک آزاری یا مدلینگ؟

ویژگی های همسر از نگاه قرآن و عترت

در صورت مفقود شدن مدارک چه کنیم؟

چگونه درباره مرگ با کودکان حرف بزنیم؟

انتخاب همسر از بین چند خواستگار خوب

قانون آینه چیست و چطور در رفتار با اطرافیان به ما کمک می کند

زوج‌ درمانی چیست و چه زمانی به زوج درمانی نیاز هست؟

عناوین روزنامه های امروز شنبه 98/4/15

آسیب‌های تک فرزندی چیست؟

5 عادت که جلوی پیشرفت زنان در کار را می‎گیرد

به این خواسته‌های همسرتان «نه» بگویید

پاگشا کردن عروس و داماد بعد از ازدواج چیست و چگونه برگزار می شود؟

خانم‌ها همیشه نگران خوب نیفتادن‌ عکس هایشان هستند!

بچه هایی که شبیه عروسک شان هستند

5 تابلویی که دنیای هنـــر رابه هم ریخت!

تاراج گیسو؛ موهایی که برای گذران زندگی کوتاه می‌شوند

می پرسی خوشبختی چیست؟

حبس‌زدایی با «مهریه» زنان؟

تاراج گیسو؛ موهایی که برای گذران زندگی کوتاه می‌شوند!

حکم مراجعه زنان به پزشک مرد چیست؟

پیشنهاداتی برای تابستان بچه ها تا از تکنولوژی دور شوند

"سلفیِ کمتر، واقعیتِ بیشتر"

چطور دختر 5 ساله‌ام را مهیای آمدن بچه جدید کنم؟

دختر یا پسر؟ انتخاب با شماست!

با چشمان بسته این نمایش را تماشا کنید / نگاهی به نمایش "است" به کارگردانی پرنیا شمس

همه چیز درباره فرش ماشینی

سه عامل «خشن شدن» یک جامعه را بشناسید

سنت های قبل از ازدواج در ایران

کیمونو و تاریخچه آن

سنگینی سایه طلاق آسان بر ازدواج دشوار

دلایل "واپس زدگی" ازدواج در جوانان

با این ترفندها سیگار را ترک کنید

مقرراتی برای مشاجره

سولوگامی یا ازدواج کردن با خود چیست؟

فاصله با مرگ تنها یک قدم در حوادث هولناک

خصوصیات عجیبی که به ارث می‌برید

مهریه‌های سنگین چه نسبتی با تحکیم خانواده‌ دارد؟

آیا راهکار قانونی برای کاهش اختلافات مهریه وجود دارد؟

سنت های قبل از ازدواج در ایران

خواستگارم که زن و بچه دارد می خواهد که عقد دائم کنیم!

محبت به همسر از دیدگاه آیات و روایات

زنانی که سینما و ادبیات را پیوند دادند!

بازگشت ستاره‌ها به تلویزیون