آریا بانو

آخرين مطالب

آغاز جشنواره تئاتر فجر در سالروز چهلمین سال انقلاب اسلامی / 26 تماشاخانه دولتی و خصوصی میزبان 99 نمایش صحنه‌ای جشنواره سی و هفتم / مروری بر جدول اجراهای سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر فرهنگی هنری

آغاز جشنواره تئاتر فجر در سالروز چهلمین سال انقلاب اسلامی /  26 تماشاخانه دولتی و خصوصی میزبان 99 نمایش صحنه‌ای جشنواره سی و هفتم / مروری بر جدول اجراهای سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

  بزرگنمايي:

آریا بانو - سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور 142 نمایش از تهران و شهرستان‌ها و 12 اثر از کشورهای مختلف از فردا 22 بهمن ماه مصادف با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران کار خود را در تهران آغاز می‌کند.


سرویس تئاتر هنرآنلاین : سی و هفتمین دوره از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند، فعالیت خود را از فردا 22 بهمن ماه مصادف با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران آغاز خواهد کرد. این دوره از جشنواره در یازده بخش تئاتر ملل، تئاتر خیابانی و دیگر گونه‌های اجرایی، تئاتر صحنه‌ای، به علاوه فجر، همایش برگزیدگان جشنواره‌های استانی، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی، مسابقه و نمایشگاه پوستر تئاتر، مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر، مسابقه نمایشنامهنویسی، چهل سالگی انقلاب اسلامی و فجر استانی برگزار می‌شود.
16 تماشاخانه دولتی میزبان جشنواره تئاتر فجر
در این دوره از جشنواره تماشاخانه‌های دولتی و نیمه دولتی شامل تالار وحدت، 4 تالار نمایشی مجموعه تئاترشهر (تالار اصلی، چارسو، سایه و قشقایی)، تماشاخانه سنگلج، تئاتر مولوی، تالار حافظ، فردوسی، 2 تالار نمایشی تماشاخانه ایرانشهر (تالار دکتر ناظرزاده کرمانی و تالار استاد سمندریان)، تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان، تماشاخانه عباس جوانمرد، تماشاخانه سرو، 2 تماشاخانه مهر و ماه حوزه هنری و مجموعه برج آزادی میزبان حضور گروه‌های نمایشی در هفت بخش تئاتر ملل، مسابقه تئاتر ایران یک، مسابقه تئاتر ایران دو، مسابقه تئاتر بین‌الملل، مسابقه تئاتر خیابانی و دیگر گونه‌های اجرایی، میهمان و چهل سالگی انقلاب اسلامی هستند.

جدول صحنه‌ای با اجرای 99 اثر نمایشی
تالار وحدت با 2 اثر از تهران، تئاترشهر با 41 اثر نمایشی (15 اثر از تهران، 19 نمایش از شهرستان، 6 اثر خارجی و 1 نمایش مشترک ایران و سوریه)، تماشاخانه سنگلج با 6 نمایش (1 اثر از تهران و 5 نمایش از شهرستان)، تئاتر مولوی با 10 اثر نمایشی (7 نمایش از تهران، 1 اثر شهرستان و 2 نمایش خارجی)، تالار حافظ با 11 اثر نمایشی (5 اثر از تهران، 2 اثر خارجی و 4 اثر از شهرستان‌ها) تماشاخانه ایرانشهر با 19 نمایش (14 نمایش از تهران، 14 اثر از شهرستان و 1 نمایش خارجی)، خانه هنرمندان با 4 نمایش (2 اثر از تهران و 2 نمایش از شهرستان)، تالار فردوسی با تنها اجرای یک اثر نمایشی میزبان جشنواره خواهند بود.
تماشاخانه عباس جوانمرد از روز نخست این جشنواره با اجرای یک اثر از فرانسه در جدول این رویداد قرار دارد. همچنین 3 اثر نمایشی از شهرستان در تماشاخانه سرو روی صحنه خواهد رفت ضمن اینکه بخش رادیویی این جشنواره نیز در این تالار نمایشی اجرا می‌شود. تماشاخانه مهر حوزه هنری میزبان یک اثر نمایشی از تهران از 22 تا 25 بهمن است و نمایشی دیگر از تهران از 22 تا 26 بهمن ماه در تماشاخانه ماه این مجموعه به روی صحنه خواهد رفت. برج آزادی نیز تنها در تاریخ 30 بهمن ماه میزبان یک اثر نمایشی از تهران خواهد بود.
در مجموع این تماشاخانه‌ها میزبان 13 اثر نمایشی در بخش تئاتر ملل، 29 نمایش نیز در بخش مسابقه تئاتر ایران یک، همچنین 23 نمایش نیز در بخش مسابقه تئاتر ایران دو خواهند بود. 25 نمایش در بخش مسابقه تئاتر بین‌المللی، 17 اثر در بخش میهمان و 11 نمایش در بخش چهل سالگی انقلاب اسلامی در بخش صحنه‌ای این دوره از جشنواره حضور دارند.
گستردگی جغرافیایی نمایش‌ها
مشهد با پنج اثر نمایشی، اصفهان و رشت هرکدام با سه اثر نمایشی، آمل، کرمانشاه، تبریز، اهواز و خرم‌آباد هر کدام با دو اثر نمایشی، بوشهر، بجنورد، بیجار، قزوین، قشم، شیراز، شمیرانات، بانه، ایلام، بندر دیر، مریوان، شهرکرد، درود، کوهدشت، بجنورد و میناب هریک با یک نمایش، شهرهایی هستند که در بخش صحنه‌ای این دوره از جشنواره حضور خواهند داشت.
همچنین کشورهای فرانسه با دو نمایش، گرجستان، فنلاند، آذربایجان، آلمان، مجارستان، رومانی، نروژ، بلژیک و لبنان هر یک با یک اثر در این دوره از جشنواره حضور دارند. سوریه نیز نمایشی مشترک با ایران را در این رویداد به صحنه خواهد آورد.

بخش رادیویی و دیگرگونه‌های نمایشی
بخش خیابانی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در محوطه مجموعه تئاترشهر، محوطه خانه هنرمندان ایران و مترو میدان ولیعصر (ع)- ایوان انتظار با حضور 26 گروه نمایشی از تهران و شهرستان برگزار خواهد شد. در این بخش 4 اثر نمایشی از تهران و 22 اثر نمایشی از شهرستان حضور دارند. محوطه تئاتر شهر ساعت 16،‌ 16:30، 17 و 18:15، محوطه خانه هنرمندان ایران ساعت 16:30 و 17 و مترو میدان ولیعصر (عج) ساعت 10:30 و 11 میزبان آثار خیابانی خواهند بود. 11 نمایش خیابانی در بخش چهل سالگی انقلاب اسلامی این جشنواره اجرا خواهند داشت. مریوان با دو اثر نمایشی، سیاهکل، فریدونشهر، خمینی شهر، تبریز، ایلام، تفرش، ورامین، آستانه اشرفیه، مرند، دهلران، کرج، سنندج، بوکان، قروه، آمل، لاهیجان، کرمانشاه، بروجرد، بوشهر و اصفهان هر کدام با یک اثر در بخش خیابانی این رویداد حضور دارند.
پلاتو شماره یک مجموعه تئاترشهر، خانه هنر پیچازی، سالن امتحانات پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران، کارگاه دکور تالار وحدت، محوطه پارک دانشجو و مجموعه تئاترشهر، محوطه ایوان انتظار میدان ولیعصر، پلاتفرم عمارت روبرو، عمارت نوفل لوشاتو، آمفی تئاتر NGO های شورای شهر تهران، پردیس تئاتر تهران، فرهنگسرای ولا، پلاتو تمرین تئاتر مولوی، کافه تریای تالار اصلی تئاترشهر، پلاتو نول و باغ موزه قصر میزبان بخش دیگر گونه‌های نمایشی این دوره جشنواره تئاتر فجر هستند. همچنین نمایش‌های رادیویی از 28 بهمن ماه تا 2 اسفند ماه ساعت 16:30 و 19 در تماشاخانه سرو اجرا خواهند شد.

10 تماشاخانه خصوصی در بخش به علاوه فجر
بخش به علاوه فجر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در تماشاخانه‌های مکتب تهران، تئاتر مستقل، دا، سه نقطه، نوفل لوشاتو، ایران نمایش، دیوار چهارم، شانو، همای سعادت و مان (استاد مشایخی برگزار می‌شود.
مکتب تهران با 6 اثر نمایشی، تئاتر مستقل و تماشاخانه سه نقطه هرکدام با 4 نمایش، تماشاخانه دا با 5 اثر، تماشاخانه نوفل لوشاتو با 11 نمایش، تماشاخانه ایران تماشا با 14 نمایش، دیوار چهارم، شانو، همای سعادت و مان هر یک با حضور 8 نمایش در این دوره از جشنواره حضور خواهند داشت.
سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر از 22 بهمن ماه تا 4 اسفند ماه در تهران برگزار خواهدشد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ورود داوران عصر جدید به برنامه فینال

شروع پر شور فینال عصر جدید با صحبت های احسان علیخانی

چهره ها/ بیژن بنفشه خواه با عشق های زندگی اش

پوستر «روسی» با بازی طناز طباطبایی منتشر شد

مولودی خوانی سید مجید بنی فاطمه در عصر جدید

چهره ها/ واکنش مجید واشقانی به سگ کشی

چهره ها/ ماهور الوند: فردا نهنگ بی نهنگ!

علی اوجی برای اولین بار در آنتن زنده داستان زندگی سختش را تعریف کرد

چهره ها/ تبریک سمیرا حسن پور برای روز عکاس

چهره ها/ روز عکاسی در صفحه اینستاگرام AFC

چهره ها/ مریم امیرجلالی تقدیرنامه دریافت کرد

بازی ایموجی و ضرب‌المثل باحال علی اوجی در فرمول یک

چهره ها/ روزبه معینی و امین حیایی منتظر فینال عصر جدید

شعرخوانی علی ضیا به مناسبت عید غدیر

چهره ها/ کوچولوهای دوست داشتنی؛ پناه و نبات استخری

چهره ها/ هذیان گویی به سبک ریحانه پارسا

بهاره رهنما: ریحانه پارسا از امیدهای سینمای ایران است!

داستان جالب ازدواج میهمان یک برنامه در تلویزیون

ابقای هیات مدیره فعلی خانه سینما تا سال99

نفیسه روشن و لنا دختر نیوشا ضیغمی

همسر بابک جهانبخش و المیرا شریفی مقدم

هالیوود را چطور گیر بیندازیم؟

لیلی رشیدی در جمع داوران بخش بین‌الملل جشنواره کودکان و نوجوانان

چهره ها/ دیبا زاهدی متین و بی حاشیه

تبلور عدالت طلبی تمیز در مستند «امیدی‌هِ»

چهره ها/ واکنش بزرگمهر حسین پور به برنامه تلویزیونی که مرگ گربه اش را به تمسخر گرفت

چهره ها/ کنایه میلاد دخانچی به رفتار متناقض نمای احسان علیخانی

امین حیایی در اکران «جانان» در مشهد

نمایش ویژه «در جستجوی فریده» در موزه سینما

چهره ها/ مریم امیرجلالی در کنار جمعی از بازیگران

" آسمان آزادی " و "شب پُرستاره" در نگارخانه‌های برج آزادی

"ناشر کمال‌گرا، یادمان استاد محمد زهرایی" رونمایی شد

بازیگر اصلی سریال «بوم و بانو» انتخاب شد

2019، سالی حقیر برای سینما

شبی که ماه کامل شد؛ مینی مالیسم متوحش

پژمان جمشیدی با «زیرخاکی» به تلویزیون برمی‌گردد

چهره ها/ سوگل قلاتیان در اکران «مردى بدون سایه»

شمایل امروزی «شب‌های برره» در سریال هیولا

سریال ستاره اسکندری از شبکه افق پخش می‌شود

«گیله وا» بالاخره به آنتن رسید

کارگردان «عاشقانه» شمع تولد 47 سالگی‌اش را با دخترش فوت کرد

بازیگر سریال «نون.خ» تصادف کرد

فراخوان نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار منتشر شد

علی نصیریان: فیلم "گاو" پر از معنا و محتوا بود / سینمای امروز دارای فرهنگ و اندیشه است

درخشش ایران در جشنواره فیلم مادرید/ "موبیوس" و "کرمچاله" برندگان جوایز بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن و بهترین کارگردانی شدند

رونمایی از آلبوم، کتاب و سایت امیر عبدالحسینی در حضور پیشکسوتان

"سازش" با صدای سعید کرمی منتشر شد

اجرای نمایش "مشاوری به نام شازده" در شانو/ تغییر در ساعت اجرا‌ی نمایش‌‌های "چهار دقیقه" و "همان چهار دقیقه"/ سومین عصرانه شاد قصه‌گویی با حضور مصطفی رحماندوست/ نمایش "پیتزا جهان" در نوفل لوشاتو روی صحنه است

"گیله وا" شنبه به روی آنتن می‌رود

چهره‌ ها/ خانم وکیل سریال «بوی باران» همراه همسرش